środa, 3 lipca 2013

Jaką suszarkę do włosów kupić?

Suszarka do włosów, to dla wielu włosomaniaczek jedno z najważniejszych urządzeń elektrycznych. Bez jego użycia nie wychodzą one z domu, a pakowanie walizek przed podróżą rozpoczynają właśnie od suszarki ;) 

Gdy stary model odmówi posłuszeństwa rozpoczyna się nerwowe poszukiwanie nowego produktu i przed takim wyborem stanęłam też właśnie ja.

Tu jednak pojawia się pewien problem: na rynku dostępnych jest mnóstwo suszarek i trudno zdecydować się na konkretny model.

Warto zatem w pierwszej kolejności sporządzić sobie listę co musi mieć nasz nowy sprzęt. 

Ja postawiłam na:
 • konieczność posiadania funkcji jonizacji,
 • nadmuch zimnego powietrza,
 • możliwość regulacji temperatury i prędkości (minimum 2-3 zakresy),
 • moc w granicach 2000 W,
 • jakość, dobre opinie, marka,
 • innowacyjność,
 • waga i poręczność.

I tym sposobem mój wybór został zawężony do czterech suszarek:
 • Linia suszarek Braun Satin Hair 7: 
  • suszarka Braun Satin Hair 7 Colour (770)

Suszarka Braun Satin Hair 7 Colour została specjalnie opracowana, by chronić delikatne, farbowane włosy. Zapewnia włosom optymalną ochronę, zabezpieczając je przed uszkodzeniem w skutek nadmiernej temperatury - bez obniżania skuteczności suszenia. Efekt? Włosy zachowują zdrowy wygląd i blask koloru na dłużej.
Jak wszystkie urządzenia z serii Braun Satin Hair 7, suszarka Braun Satin Hair 7 Colour jest wyposażona w przełomową innowację marki Braun - system IONTEC.
IONTEC to unikalna technologia, która została opracowana specjalnie do ochrony włosów i stanowi gwarancję zdrowej stylizacji. Przyjazne dla środowiska strumienie jonizujące skutecznie uwalniają miliony jonów w kierunku włosów, przyciągając w ten sposób z powietrza cząsteczki wilgoci podczas stylizacji. Efekt to nieskazitelna, olśniewająca blaskiem fryzura, która odzwierciedla świetną kondycję włosów.
  • suszarka Satin Hair 7 (730)

Suszarka Braun Satin Hair 7 z systemem IONTEC została specjalnie zaprojektowana, aby podczas stylizacji przywrócić Twoim włosom połysk i zdrowy wygląd. 
Badania przeprowadzone przez firmę Braun wykazały, że zbyt wysoka temperatura podczas suszenia wywołuje znaczącą utratę wilgoci wewnątrz włosa, co powoduje jego kruchość, matowość i niezdrowy wygląd. Suszarka Braun Satin Hair 7 jest gwarancją zdrowej stylizacji, ponieważ posiada stałą, precyzyjnie regulowaną temperaturę oraz funkcję nawilżania.

Więcej informacji na temat suszarek Braun znajdziecie na stronie producenta (KILK).

 • BAB5586E suszarka turmalinowo - ceramiczna SL Ionic Super Light BaByliss Pro
Cechy:
Grzałki ceramiczno-turmalinowe
2 generatory ION - jonizacja
Super lekka: 420g


JONIZACJA
Jonizator wewnątrz suszarki wytwarza ujemne ładunki elektryczne zwane jonami ujemnymi, które neutralizują dodatnie ładunki na włosach. Dzięki temu pojedyncze kosmyki zostają wygładzone, lepiej się układają i nie elektryzują się. Rezultatem są gładsze i podatniejsze na układanie włosy, zachowujące perfekcyjny kształt. Jonizacja powietrza - zjawisko odrywania się elektronów od atomu. Sprzęt elektroniczny powoduje, iż otaczające nas środowisko ma dodatnią, nienaturalną charakterystykę. Jonizator powietrza powoduje, iż atomy, które nie posiadaja elektronów są o nie wzbogacane. Podobne zjawisko występuje w przyrodzie. Burza to nic innego jak naturalny jonizator. Dzięki niemu rośliny mogą wchłonąć potrzebny im do egzystencji azot, a ludzie cieszyć się rześkim i czystym powietrzem.

TECHNOLOGIA CERAMICZNO-TURMALINOWA
Turmalin to półszlachetny minerał – potężne, naturalne źródło energii jonowej. Rozdrobniony turmalin umieszczony w linii produktów wydziela ogromne ilości ujemnych jonów, które zamykają łuski włosa, utrzymując odpowiedni poziom jego nawilżenia. Dzięki działaniu jonów, włosy są odporne na działanie wilgoci, nabierają niesamowitego połysku i świetnie się układają.

 • AC8000 Suszarka Keratin Therapy Pro

Ten model posiada elementy grzejne z powłoką Advanced Keratin Ceramic i jonizacją nadającą połysk i zapobiegającą elektryzowaniu się włosów, dzięki czemu suszarka gwarantuje dokładne suszenie i profesjonalne rezultaty.

Więcej informacji na temat suszarek Remington znajdziecie na stronie producenta (KILK).

A którą suszarkę Wy Dziewczyny byście wybrały?
Jak dla mnie wybór tej jedynej zrobił się teraz naprawdę trudny. Więc czekam na Wasze opinie i pomoc :)

1 komentarz:

 1. Jak ktoś potrzebuje dobrej suszarki, to ja mam najlepszą na świecie: http://www.kalamis.pl/product-pol-9869-Suszarka-Fox-Smart-Front-Purple-2100W.html Fryzjerka mi poleciła, zaufałam i absolutnie nie żałuję!

  OdpowiedzUsuń